چارت برندیگ (Branding) – یک نگاه آموزشی از دیدگاه سید مهدی سجادی

جستجو:
chartoftheday_1109_google_play_looks_set_to_overtake_apple_s_app_store_n
روش گوگل پلی برای دست یابی به رشد چشمگیر !!!
02/11/2016
سررسید-سال-96
سررسید سال 96
30/12/2016

چارت برندیگ (Branding) – یک نگاه آموزشی از دیدگاه سید مهدی سجادی

logo-rabo-graphic-2

چارت برندیگ (Branding)

لوگو یا آرم ؛ عنصری گرافیکی از علائم دیداری است به طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا با اشکال تصویری به صورت ویژه چیده شده اند ، شکل رنگ ، سبک حروف و … باید مشخصا از دیگر علایم مشابه دیگر متفاوت باشد ؛ نشان واره طرحی ملموس و متمایز برای نمایاندن یک مجموعه ، کالا یا سرویس مشخص است که در کنار اشاره به برخی مفاهیم ، گاهی ویژگی ها و هویت یک سازمان یا کالا را نیز باز می نمایاند.

لوگو ها بسته به نوع سازمان و محل استقرار و یا فعالیت آن ها تغییر می کند.

یکی از مهم ترین عواملی که به ایجاد احساس در برند کمک زیادی می کند رنگ سازمانی است ؛ ارتباطی عمیق بین برند و مرتبطان آن ایجاد می کند و به توسعه و ترویج برند کمک می کند ، موجب تقویت برند و تعمیق تجربه برند می گردد ، زنگ سازمانی می تواند به صورت یک نماد و یا نشانه عمل کند و در طراحی آرم و لوگو ، ست اداری ، کاتالوگ ، بروشور ، کارت ویزیت ، وبسایت ، شبکه های اجتماعی ، محیط اداری ، لباس کارمندان ، غرفه های نمایشگاهی ، تبلیغات محیطی و رسانه ای و … به دیده شدن برند کمک شایانی حاصل کند.

باتوجه به فعالیت خاص هر مجموعه ای وجود یک شخصیت می تواند احساس شود. تأثیری که یک کارکتر می تواند بر دیده شدن و یا احساس نیاز داشتن و یا هر برداشت روانشناختی در ذهن و نظر مرتبطان ایجاد کند ، به راستی قابل اندازه گیری نیست.

در اصطلاح مردم شعار به معنی جمله آهنگینی است که برای بیان نظر های جمعی به وسیله جمع و گروهی بیان می شود. در تبلیغات هدف از شعار ایجاد لوگو و شناسه ی آوایی و آهنگین در خصوص نشان دادن و به یاد گذاشتن اسن ، فعالیت ، رویکرد ، اهداف و یا هرچیزی که به اختصار متصل به برند است کاربرد دارد.

شاید به جرأت بتوان گفت هیچ چیز جای یک عکس زیبای واقعی را نمی تواند برای شناساندن مجموعه ای پر کند ، به قول گذشتگان آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. عمق نگاه یک عکاس با تجربه آنچنان تأثیر شگرفی در مخاطب ایجاد می کند که به هیچ عنوان قابل اندازه گیری نیست. پیشنهاد می شود یک صحنه با مضمون، موضوع یا تولیدات و … مجموعه فریز شود و به عنوان عکسی واحد در موقعیت های مختلف تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد.

تاکنون کمتر کسی متوجه شده است که گوش دادن به عنوان تنها رکن از حواس پنج گانه است که می تواند به صورت ناخود آگاه در فکر و مغز تأثیر گذاری بالایی داشته باشد، برخی دانشمندان اثبات کرده اند که در زمان خواب به داستانی گوش دهید، در هنگام هوشیاری آن داستان را فرا گرفته اید. حال تصور کنید یک صدای زیبا و آرام و دلنشین ، صاف و زلال و بی غل و غش که در تیزر ، سانترال ، معرفی نامه ها و یا در شیوه نوین تبلیغات ؛ مورد استفاده قرار گیرد چقدر می تواند در دل مخاطب جا باز کند؟

رسانه در تبلیغات بخش بسیار مهم و تخصصی است به طوری که بسیاری از شرکت های تبلیغاتی فقط تمرکز مجموعه خود را خرج این بخش می کنند. اتاق فکرهای قدرتمند در اختیار این بخش قرار میگیرد. رابو گرافیک به عنوان آژانس تبلیغاتی فول سرویس کاملا تخصصی در عرصه رسانه فعالیت دارد چرا که تحصیلات مدیران این مجموعه در همین راه اخذ شده است. پکیج رسانه ای مناسب متشکل از تیزر و نماهنگ و موزیک و یا هریک از این سه ایده به صورت مجزا تجویز می شود. تأثیر یک فیلم در معرفی موسسه خط مشی کارگاهها و معرفی عوامل نقش کلیدی دارد . نماهنگ معنا گرا به تنهایی هم رسالت شنیداری و هم رسالت تصویری را به دوش دارد. به صورت کلی رسانه یادها را پیوند می دهد و احساسات را بر می انگیزد و نقش کلیدی هر مرکزی را بازی می کند و با توجه به انعطاف این شیوه در هر کارو کسب ، تفکر و بینش ، تبلیغ و ارائه کاربردی است.

سیدمهدی سجادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *