روش گوگل پلی برای دست یابی به رشد چشمگیر !!!

جستجو:

آژانس فول سرویس تبلیغاتی #رابو_گرافیک  #بررسی_کمپین
علت اینکه گوگل یکی از بزرگترین برند ه ای دنیاست در عملکرد متفاوت به جهت معرفی محصولات و اطلاع رسانی در مورد آن ها نهفته است . تاثیر تبلیغات و راهبرد های تبلیغاتی هدفمند و هوشمندانه اجرا شده توسط کمپانی بزرگ گوگل بییش از حد انتظار بوده است . برای پی بردن به روش برندسازی موثر گوگل برای محصولش ( گوگل پلی ) که یکی از عوامل موفقیت سیستم عامل اندروید بوده است با ما همراه باشید .

چالش گوگل :

گوگل پلی بعد از اندروید مارکت که به عنوان اپلیکیشنی برای فروش اپ های اندروید در نظر گرفته شده بود به عرصه آمد ، علت این تغییر بزرگ مشخص بود محدودیت های بسیار زیاد اندروید مارکت که کمپانی گوگل را بر آن کرد تا اپلیکیشنی که همه موارد مانند فیلم ، موسیقی و کتاب های الکترونیکی را عرضه کند ارائه دهد ، اما این اپلیکیشن جدید با نام گوگل پلی نیازمند معرفی دقیق با برنامه بود .

راهکار گوگل :

اندروید مارکت به عنوان کانالی موثر برای معرفی گوگل پلی بود ، در ابتدا اطلاع رسانی ها از طریق اپلیکیشن قبلی صورت میگرفت و مردم را به سمت گوگل پلی سوق میداد . در نسخه های جدید اندروید سعی شد تا گوگل پلی بر روی آن نصب باشد و از طریق تبلیغات دیجیتال معرفی گسترده ای مانند ، اطلاع رسانی های ایمیل مارکتینگ و بازار یابی محتوا انجام شد . گوگل به دنیای مجازی اکتفا نکرده و با تبلیغات میدانی پا را فراتر گزاشته است .

وقتی گوگل پلی با اسپیکر هایش شما را به وجد می آورند .

طیف گسترده ی جامعه هدف گوگل نیازمند بررسی دقیق و اجرای هوشمندانه کمیپن های تبلیغاتی بود . در ذیل می‌توانید بنرهای کمپین تبلیغات کلیکی و بنری گوگل پلی را مشاهده کنید که هر کدامشان، برای جذب افرادی متفاوت طراحی شده است. مثلا یکی از آنها برای هدفگیری افرادی طراحی شده که به فیلم‌های روز علاقمند هستند و دوست دارند عناوینی را تماشا کنند که نامزد دریافت جوایز معتبر جهانی شده باشد.

بنری که علاقمندان به فیلم را هدفگیری می‌کند

بنری که علاقمندان به فیلم را هدفگیری می‌کند

 

 

بنری که علاقمندان به موسیقی را هدفگیری می‌کند

بنری که علاقمندان به موسیقی را هدفگیری می‌کند

 

در بنری که علاقمندان به موسیقی هدفگیری می‌شوند، یک پیشنهاد ویژه عنوان شده که روی بازخورد کمپین تبلیغاتی اثری مثبت می‌گذارد و سبب می‌شود که افراد هدفگیری شده با یک انگیزه مشخصی وارد گوگل پلی شوند.

نتایج:

این کمپین که کمی پس از عرضه رسمی گوگل پلی راه‌اندازی شده بود، با یکی از کمپین‌های تبلیغات محیطی گوگل همزامان بود. همین امر سبب شد که بازخوردهای خیلی بهتری از این کمپین حاصل گردد و این رویکرد، برای گوگل به یک الگوی تبلیغاتی تبدیل گردد. همان طور که در زیر قابل مشاهده است، رشد چشمگیری در ماه پنجم سال ۲۰۱۲ برای گوگل پلی حاصل شده که نتیجه کمپین هماهنگ این اپلیکیشن در فضاهای تبلیغاتی آفلاین و استفاده از راهکارهای آنلاین است.

chartoftheday_1109_google_play_looks_set_to_overtake_apple_s_app_store_n

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *